Ženská reprezentace neměla k postupu na ME daleko.

autor: | 12. června 2024 | Příspěvky federace

Nutnou kvalifikaci musely absolvovat oba reprezentační týmy dospělých, aby se mohly zúčastnit letošního mistrovství Evropy. Nepodařilo se – v těžkých skupinách, kdy museli muži i ženy bojovat i proti famózním Portugalcům, se nedostali na postupové pozice a do italského Cagliari se v létě mezi 16 nejlepších zemí Evropy nepodívají.

Ženy přitom v turnaji v norském Oslo ke druhému postupovému místu ve skupině neměly daleko. Při snadném vítězství nad Černou horou 3:0 a porážce od Portugalska 0:3 rozhodl souboj s Maďarskem, v němž pár Kašpárková/Kučerová prohrál 3:6, 6:7 a tiebreak rozhodujícího setu prohrála i dvojice Janáčková/Vénos po dramatu 6:4, 0:6, 6:7. Když sestry Zemanové podlehly 3:6, 3:6, bylo konečné skóre rozhodujícího zápasu 0:3.

Muži v sestavě Anton Bolardt, Antonín Štěpánek, Jiří Vaněk, Otakar Vénos, Emil Řehola, Radim Lazaro Chvátal, Martin Kazda a Daniel Hrbáč, odehráli dvě utkání a s Portugalci i Finy prohráli shodně 0:3. Nejhodnotnější výsledek přitom zaznamenala dvojice Štěpánek/Vaněk, která dokázala portugalskému páru Araújo/Fazendeiro sebrat pět gamů po výsledku 3:6, 2:6.

Na začátku září se koná v Budapešti ME juniorů a v těchto dnech se čeká na počet přihlášených států a tedy i na to, zda podobně jako dospělí se i juniorský český tým bude muset účastnit kvalifikace nebo se může těšit na přímou účast.